Jak se aktuálně prodávají chalupy

prodej chalupy

Prodej chalup má svoji typickou sezónnost. S příchodem jara začíná růst poptávka, která vrcholí před létem. Mnoho zájemců chce nově nabytou chalupu využít již pro letní rekreaci nebo pro její rekonstrukci. Naproti tomu v zimě je chalupa téměř neprodejná. V letošním roce však do poptávky o chalupy zasáhl ještě jeden významný faktor a tím je koronavirus.

V průběhu jarní karantény zůstalo mnoho lidí uvězněno ve svých bytech a uvědomili si, že není kam odjet, kde si odpočinout. Na podobný problém pak narazili také v létě, kdy už sice hotely a penziony mohly být otevřené, ale volných dní, kdy by se v hezkém počasí dalo příjemně pracovat na home office ze zahrady, bylo mnohem víc.

Díky současné koronavirové krizi tak výrazně stoupnul zájem o chalupy, což se samozřejmě projevuje i na jejich prodejní ceně, která strmě stoupá. Chcete-li tedy chalupu prodat, nastává pro vás ideální čas. Pokud však jste na druhé straně a uvažujete o koupi, pak byste si měli pospíšit. Turistický ruch zůstane více či méně omezen po dobu následujících dvou let a poptávka po chalupách bude ještě růst, jejich nabídka však postupně bude klesat.

Z vysokého zájmu vytěží prodávající

Mohlo by se zdát, že pro prodávající je ideální situace. Mnoho zájemců, prodám prvnímu, který mi dá cenu, kterou žádám. To by však byla ale velká chyba. Co kdyby byl někdo ochoten mi dát více a třeba i rychleji?

Chcete-li získat co nejlepší prodejní cenu, pak je vhodné zvolit prodej formou aukce. Všichni zájemci dostanou stejnou příležitost si vaši chalupu prohlédnout a dostanou všechny pořebné informace o nemovitosti a podmínkách aukce. Chcete-li vidět konkrétní čísla, jak se může výsledná prodejní cena lišit od původně požadované, prohlédněte si tyto referenční prodeje.

Máte kolem prodeje vaší chalupy nějaké dotazy nebo nejasnosti? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat. Odborné poradenství poskytuji zcela zdarma a svým dotazem se k ničemu nezavazujete. Jsem tu pro vás!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů