DŮM V OSOBNÍM VLASTNICTVÍ V TÝNĚ NAD VLTAVOU K PRODEJI

Horní Brašov, Týn nad Vltavou, České Budějovice, Jihočeský kraj

 

Pětipatrový dům s možností bydlení i podnikání s výhledem na řeku v Týnu nad Vltavou

Skvěle umístěný pětipatrový dům, který v sobě spojuje možnost podnikání a bydlení.

Většina domů a nemovitostí má poměrně jasně danou funkci, zde je však variabilita společně s umístněním skutečnou výzvou pro všechny, kdo mají obchodního ducha, kreativní cítění a zároveň chtějí bydlet v krásném prostředí historického města na břehu Vltavy, v Týnu nad Vltavou.

Samotný dům byl vyprojektován Ing. Heřmanem Ábelesem, který se podílel i na Pražském obchodním domu Bílá Labuť nebo na projektu Barrandovských teras pro rodinu Havlových.

 

Celkový koncept

Celkový koncept je již od začátku velmi nadčasový řešením vstupů do domu, obchodních prostorů, pasáže a nebo výtahu se vstupem přímo do bytů. Výtah spojuje všechny patra budovy, která jsou zároveň přístupná velkorysým schodištěm.

dům na prodej týn nad vltavou

 

První patro

V prvním patře, je další obchodní prostor o velikosti cca 183 m2. Přístup je jak schody z přízemí, tak z centrálního schodiště, které prochází celým domem až do třetího patra a také výtahem.

 

dům na prodej týn nad vltavou

Suterén

V suterénu je prostor, který byl původně využíván jako sklad, kotelna a technické zázemí. Jedná se o otevřený prostor s menšími prostory s wc o velikosti cca 171 m2 se samostatným vchodem. Zároveň je propojen i s centrálním schodištěm a výtahem.

dům na prodej týn nad vltavou

 

Druhé a třetí patro

V druhém patře i třetím patře byly byty o velikosti cca 185 m2. Jejich světlost a funkčnost byla ukázkou skvělé práce architekta, který dokázal prostor využít na maximum. V pozdější době přestavěno na obchodní prostory s WC a sprchou.

dům na prodej týn nad vltavou

Přízemí

V přízemí je obchodní prostor o velikosti cca 162 m2 se vstupem z ulice, obrovské výlohy a pasáž o velikosti 38 m2, která umožňuje samostatný přístup do dalších částí domu jak na schodiště do vyšších pater, tak k výtahu.

dům na prodej týn nad vltavou

 

Čtvrté patro

Ve čtvrtém a pátém patře je byt o velikosti 156 m2 s úžasnou terasou 28 m2 a 16 m2, která je s výhledem na Vltavu tím, co dává domu jedinečnost umístění.

 

 

dům na prodej týn nad vltavou

Dům je napojen všechny dostupné sítě a vytápění je zajištěno centrálním rozvodem.

 

 

FOTOGALERIE

 

 

V případě vašeho zájmu o tento dům vám rád zašlu doplňující sadu cca 40 fotografií.

 

 

Původní architektonický návrh z roku 1934

 

 

Zaujal vás tento dům?